Baner

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tło - tutaj jesteś

Chór Glogovia

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy lubią śpiewać, a przy okazji chcieliby spędzić czas w znakomitym towarzystwie, na zajęcia Chóru Glogovia.

Obraz:

29 lat temu w listopadzie 1991 r został założony chór, przy powstającym wtedy kole DFK-Winiary-Głogówek, stąd pierwotna nazwa chóru brzmiała Weingessler chor. Założycielami chóru byli Agnieszka Ciężkowska, Marta Bialek, Józef Barnert, oraz dyrygent Henryk Szoja który podjął się prowadzenie chóru. Po paru latach chór zmienił jednak nazwę na GLOGOVIA.

Pierwszy występ chóru nastąpił już po miesiącu od założenia tj.w grudniu podczas uroczystości Adwentowej – śpiewano wtedy kolędy. W swoim dorobku chór posiada ponad 200 pieśni, są to utwory świeckie oraz na chwałę Bogu, utwory wykonywane są w języku niemieckim, polskim, czeskim, włoskim i łacinie. Od 29 lat chór uświetnia wszelkie uroczystości podczas mszy niemieckiej. Bierze udział w różnych przeglądach, festiwalach i konkursach, śpiewa utwory znanych kompozytorów takich jak; W.A.Mozart, L.von Beethoven, J.Verdi, J.Brahmsa, R.Straussa i wielu innych……

Chór występował w Niemczech podczas uroczystego podpisania aktu partnerstwa z miastem Rietberg, koncertował w mieście Braunschweig, w Austrii oraz Vrbnie w Czechach. Przez kilka lat członkowie chóru mogli uczestniczyć w warsztatach muzycznych w Neumiinster. Oczywiście nie zabrakło występów w różnych miastach w Polsce.
Do znaczących występów można zaliczyć;

  • dwunastokrotny występ w Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Walcach
  • ośmiokrotny występ w Festiwalu Pieśni Chóralnej im.J.von Eichendorffa w Raciborzu
  • czterokrotny występ na święcie Pieśni Ludowej w Gogolinie
  • występy na przeglądzie Spotkanie z Pieśnią w Krapkowicach
  • oraz osiemnastokrotny występ na Wiosennym Śpiewaniu w Głogóweckim Domu Kultury ,którego sam jest organizatorem.

( tekst: R.Barnert )

Prowadzenie: Oskar Koziołek

Obraz:

Obraz:

Obraz: