"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. "Smaki dobrego życia" - modernizacja kuchni oraz wyposażenie zaplecza kuchennego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku na potrzeby prowadzenia warsztatów kulinarnych" mająca na celu stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów kulinarnych oraz informatycznych przez przystosowanie obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku do prowadzenia zintegrowanej działalności, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Pierwszy spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku, ukazał ponadczasową opowieść o perypetiach małego łabędzia, który na swej drodze ku dorosłości musi stawić czoła licznym upokorzeniom ze strony współbraci zwierząt. Dopiero przemiana w przepięknego królewskiego łabędzia sprawia, że kaczątko zostaje zaakceptowane przez otaczający je świat, ale czy tak jest w porządku…? Spektakl w wykonaniu najmłodszych aktorów, uczy tolerancji i zwraca uwagę widza na problem odmienności wskazując, że należy ją akceptować i być wrażliwym oraz reagować na każdy przejaw agresji, jaką może wywoływać fakt, że ktoś jest inny niż wszyscy.
Spektakl drugi, w wykonaniu grupy teatralnej „Nienażarty” z Kędzierzyna – Koźla przedstawił absurd istnienia, czyli „Łysą Śpiewaczkę Eugene Ionesco. Całość dramatu wypełniona powierzchownymi, niczego nie wyrażającymi wypowiedziami dwóch mieszczańskich małżeństw, państwa Smith i państwa Martin, oraz kapitana straży pożarnej i od czasu do czasu służącej ukazał groteskowość tej “antysztuki” pozbawionej intrygi.
Wszyscy artyści stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze poradzili sobie z rolami, oddając magię i urok każdej z historii. Aktorzy i reżyser przedstawień, Waldemar Lankauf, zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami