32. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - odwołany

[EDIT]: Z powodu sytuacji powodziowej w południowej Polsce, wydarzenie zostało odwołane!

W dniach 20 i 22 września 2024 roku odbędzie się 32. edycja Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. To wydarzenie upamiętnia wizytę wielkiego kompozytora w Głogówku w 1806 roku, kiedy zadedykował hrabiemu Joachimowi Wenzlowi Oppersdorffowi swoją IV Symfonię B-dur.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają dwa wyjątkowe koncerty:

• 20 września, godz. 19:15 – Kościół pw. św. Bartłomieja w Głogówku
    Wystąpi Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego. Program obejmuje utwory J.S. Bacha i Ludwiga van Beethovena.

• 22 września, godz. 19:00 – Sala widowiskowa Centrum Kultury w Głogówku
    Koncert na dwa fortepiany w wykonaniu Hyuk Lee i Hyo Lee z Korei Południowej. Usłyszymy aranżację IX Symfonii Beethovena autorstwa Ferenca Liszta.

Festiwal będzie prowadzony przez Oskara Koziołka-Goetza i prof. Adama Wibrowskiego.

Wstęp na wydarzenia jest nieodpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Dział muzealno-wystawienniczy Centrum Kultury w Głogówku