Akcja Żonkile

Łączy nas pamięć!

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Od kilku lat Gmina Głogówek łączy się pamięcią z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizując akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”.

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i potrzebę dialogu ponad podziałami.

Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.